Age of Civilizations Nasıl Oynanır

Age of Civ Asia

Age of Civilizations Nasıl Bir Oyundur , Age of Civilizations oyunu aslında çok basit bir strateji oyunu.Oyuna 3 temel özellik var.Bunlar nüfus – ekonomi ve diploması.Şimdi bunları biraz açalım ve sizleri oyun ile tanıştırayım.Bu yazıyı bitirdiğinizde hemen hemen oyunu öğrenmiş olacaksınız.

Öncelikle nüfustan başlayalım.Nüfus , oyunda ki parçalara ayrılmış bölümlerin asker basma kapasitesidir.Yani oyunda mesela batı Türkiye’den 50 bin asker basabilirsiniz ama başka bir yerde sadece 10 bin basabilirsiniz.Bu fark nüfustur.Ekonomiye gelirsek , ekonomi doğrudan nüfus ile alakalıdır.Çok savaş olursa , çok asker basarsanız bir parçada oranın ekonomisi zayıflar.Diplomasi ise başka ülkelere savaş , saldırmazlık paktı , ittifak gibi şeyler önerebildiğiniz , para yardımı yapabildiğiniz sistem.

Oyun Türkçe dil desteği içeriyor.Yeni oyun deyip senaryoyu seçtiğinizde ve bulunacak ülkeleri seçtiğinizde , ardından oynamak istediğiniz ülkeyi seçtiğinizde başlatabiliyorsunuz.Türkiye’yi seçmenizi pek tavsiye etmem biraz zor ama oyun zaten basit.

Senaryoyu başlattıktan sonra gözümüze bir hedef kestiriyoruz.Mesela ben Türkiye’yi seçtiğimde Rusların üzerine yürümüştüm ve soluğu Çin’de almıştım.Diğer herkes ile de barış yapmıştım.Sizde böyle yapabilirsiniz.Ardından fetihler yapa yapa stratejinizi geliştirebilirsiniz.

Oyunda çok asker basmak ekonomiye zarar getiriyor.Hem nüfusu azalttığından geliri azaltıyor hemde asker sayısı arttığından vergiler artıyor.Bunun için asker basmayı da çok abartmayın derim.Dengeyi tutturun.

Oyun böyle.Epey güzel.Yine bu tarz bir oyun ararsanız At-War’ı önerebilirim.At-War online bir oyun.Ve değişik modları var.Onu da seversiniz.

İlgili Aramalar : Age of Civilizations Nasıl Oynanır , Age of Civilizations Nasıl bir Oyundur , Age of Civilizations Taktik , Age of Civilizations Rehber

“Age of Civilizations Nasıl Oynanır” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir