Age of Empires 2 Çalışmayı Durdurdu Hatası & Çözümü

age of empires 2 - logo

Age of Empires 2 Çalışmayı Durdurdu Hatası , genellikle Windows 7 ve Windows 8‘de oluşan Age of Empires 2 çalışmayı durdurdu hatasının çözümünü bu yazımda anlatacağım sizlere.İlk olarak bu hatanın neden oluşabileceğini ve nasıl çözebileceğimizi madde madde anlatalım.Age of Empires 2 Çalışmayı Durdurdu Hatasının Çözümü İçin ;

Oyunun crackını tekrar indirin.Sitemizden Age of Empires 2 Crack diye aratırsanız çalışan crackı bulabilirsiniz.Sorun muhtemelen budur.

Eğer bu sorununuzu çözmediyse diğer bir yöntem bir dizi komutu notepad’a yazıp .bat olarak kaydetip age2_x1’in içine atmaktır.Kodlar aşağıdadır.

taskkill /F /IM Explorer.exe – age2_x1.exe – Start explorer.exe

bu kodları notepad’a yazıp .bat olarak kaydettikten sonra age2_x1 ‘in içine atmalısınız.Eğer siz age2_x1.exe üzerinden değilde empires2.exe üzerinden oynuyorsanız kodda ki kısmı düzeltmelisiniz ve empires2.exe’nin üzerine atmalısınız.

Son yöntemimiz ise Windows 7 ve 8 için.Sağ tık yaptıktan sonra uyumluluk sorununu gider diyoruz ve Windows Xp’yi seçiyoruz.Muhtemelen çözülecektir.Eğer bunların hiçbiri sorununuzu çözmenize yardımcı olamadıysa muhtemel sorunlar şunlardır , ya openGL hatası alıp siyah ekran veriyordur , işletim sisteminizi internetten indirdiyseniz onla alakadar bir sorun olabilir veya ekran kartınız çok eskidir onların driverlerini güncellemeniz gerekir.

İlgili Aramalar : Age of Empires 2 Çalışmayı Durdurdu , Age of Empires 2 Çalışmayı Durdurdu Hatası , Age of Empires 2 Siyah Ekran , Age of Empires 2 Açılmıyor Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir