Android Oyun Nasıl Yapılır?

   ad

Android Oyun Geliştirme

Hepimiz zaman zaman acaba kendi oyunumuz olsa nasıl olur diye düşünmüşüzdür.Oyun yapmayı hatta bu oyunlardan zengin olmayı düşünenlerimiz bile olmuştur.Bu imkansız değil tabi ki.Sadece biraz çalışmak ve disiplin gerekiyor.

Bu yazımızda mobil cihazlar yani telefon ve tablet bilgisayarlar için oyun geliştirmeyi anlatacağım.Her şeyden önce oyunların oyun motoru denilen bir program sayesinde geliştirildiğini söylemeliyim.Bazı büyük şirketler bu programları sıfırdan kendisi yaparken bağımsız geliştiriciler genellikle var olan oyun motorlarını kullanırlar.Bu oyun motorlarından en yaygın olanu Unity’dir.

Öncelikle Unity gayet profesyonel bir oyun motorudur.Bağımsız geliştiricilerin nerdeyse %90’ı bu oyun motorunu tercih eder.Bunun nedeni Unity’nin kullanımı kolay olmasıdır.İlk olarak şu adrese unity3d.com/ girerek oyun motorumuzu indiriyoruz. Daha sonrasında programımızı açıyor ve oyunumuzu yapmaya başlıyoruz.

Bu noktadan sonra en büyük yardımcımız tutorial adı verilen Unity kullanım dersleri olacaktır.Bunları bulmak ise gayet basit.Youtube’de bu tür videolar yayınlayan binlerce kanal bulunmakta.Bu videolardan bir kısmını izleyerek Unity kullanımı ve oyun geliştirme konusunda kendimizi gerçekten ilerletebiliriz.Ayrıca binlerce hazır modeli bulabileceğimiz bir mağaza var.Bu mağazanın adı ‘Unity Asset Store’.Bu mağazada oyunumuza uygun binlerce hazır modeli bulup indirebilirsiniz.

Peki oyunumuzu geliştirdikten sonra ne yapacağız?Oyunumuzu ister Google Play üzerinden ücretli olarak satarız,istersekte ücretsiz olarak kullanıma sunarız.İkinci durumda kazanma yolumuz şu şekilde olacaktır.Admob,Startapp gibi reklam şirketlerinin reklamlarını oyunumuza yerleştirerek tıklama başına para alabiliriz.Yani her iki durumdada bu sektör bize kazanç sağlıyor.Umarım sizlerde aklınızdaki oyununuzu yapar ve kazanırsınız.BOL KAZANÇLAR…

İlgili Aramalar : Android Oyun Nasıl Yapılır , Android Oyun Geliştirme , Android Oyun Geliştirme Programı , Android Oyun Yapma Programı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir