antalya escort

Dahili Ekran Kartı Nedir?Nasıl Anlaşılır?

ekran kartı alma

  Dahili Ekran Kartı Nedir – Nasıl Anlaşılır , dahili ekran kartları anakartın veya işlemcinin üzerinde bulunan , paylaşımlı ekran kartlarıdır.Bu ekran kartları bilgisayarın ram belleğini kullanarak grafikleri gösterir , yorumlar.Dahili ekran kartlarının tek bir avantajı vardır , oda enerji tüketiminin daha az olması.Harici ekran kartlarına göre daha az enerji tüketir dahili ekran kartları.Fakat özellikle performans olarak , büyük fark hissedersiniz dahili ile harici ekran kartları arasında.

Dahili ekran kartları , performans olarak haricilerden oldukça düşüktür ve ram belleğini sömürür.O yüzden oyun oynayacaksanız , harici ekran kartı almanız daha yararlı olur.Ayrıca dahili ekran kartları ile beraber , işlemciler daha fazla ısınır.Fakat iş için bir laptop alıyorsanız , enerji tüketiminin azlığından ötürü dahili ekran kartı seçebilirsiniz.

Ekran kartınızın dahili mi harici mi olduğunu öğrenmek için , çalıştır > dxdiag diye aratabilirsiniz.INTEL HD vb. yazıyorsa ekran kartınız dahilidir.Fakat bilgisayarınızda yine harici ekran kartı da olabilir dahilinin yanında.Bunu da anlamak için ekran kartınızı denetim masasında vb. aramanız gerekmektedir.

Yani kısacası , performans için harici ekran kartı , az güç tüketimi için ise dahili ekran kartı kullanabilirsiniz.

İlgili Aramalar : Dahili Ekran Kartı Mı Harici Ekran Kartı Mı Almalı , Dahili Ekran Kartı Nedir , Dahili Ekran Kartı Nasıl Anlaşılır

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir