Dahili Ekran Kartı Nedir?Nasıl Anlaşılır?

ekran kartı alma

  Dahili Ekran Kartı Nedir – Nasıl Anlaşılır , dahili ekran kartları anakartın veya işlemcinin üzerinde bulunan , paylaşımlı ekran kartlarıdır.Bu ekran kartları bilgisayarın ram belleğini kullanarak grafikleri gösterir , yorumlar.Dahili ekran kartlarının tek bir avantajı vardır , oda enerji tüketiminin daha az olması.Harici ekran kartlarına göre daha az enerji tüketir dahili ekran kartları.Fakat özellikle performans olarak , büyük fark hissedersiniz dahili ile harici ekran kartları arasında.

Dahili ekran kartları , performans olarak haricilerden oldukça düşüktür ve ram belleğini sömürür.O yüzden oyun oynayacaksanız , harici ekran kartı almanız daha yararlı olur.Ayrıca dahili ekran kartları ile beraber , işlemciler daha fazla ısınır.Fakat iş için bir laptop alıyorsanız , enerji tüketiminin azlığından ötürü dahili ekran kartı seçebilirsiniz.

Ekran kartınızın dahili mi harici mi olduğunu öğrenmek için , çalıştır > dxdiag diye aratabilirsiniz.INTEL HD vb. yazıyorsa ekran kartınız dahilidir.Fakat bilgisayarınızda yine harici ekran kartı da olabilir dahilinin yanında.Bunu da anlamak için ekran kartınızı denetim masasında vb. aramanız gerekmektedir.

Yani kısacası , performans için harici ekran kartı , az güç tüketimi için ise dahili ekran kartı kullanabilirsiniz.

İlgili Aramalar : Dahili Ekran Kartı Mı Harici Ekran Kartı Mı Almalı , Dahili Ekran Kartı Nedir , Dahili Ekran Kartı Nasıl Anlaşılır

“Dahili Ekran Kartı Nedir?Nasıl Anlaşılır?” için bir yorum

  1. Bu başlığa bu cevaplar resmen dalga geçer gibi olmuş.
    “Ekran kartınızın dahili mi harici mi olduğunu öğrenmek için , çalıştır > dxdiag diye aratabilirsiniz.INTEL HD vb. yazıyorsa ekran kartınız dahilidir.”
    Komik ya 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir