Ekran Kartında Amd Mi Nvidia Mı Tercih Edilmelidir?

amd vs nvidia

  Ekran Kartı Alırken Amd mi Nvidia mı , ekran kartı alırken Amd mi yoksa Nvidia mı tercih edilmelidir sorusunun net bir cevabı yok , bilgisayarı kullanımınıza ve bütçenize göre ekran kartı markanızı seçmeniz gerekiyor.Bu yazımda iki markanında artı ve eksi yönlerini belirterek en doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacağım.

Amd ekran kartlarından başlayalım , Amd ekran kartları fiyatlarına göre performansı yüksek olurlar fakat pekte uzun ömürlü olmazlar.Bu nedenden ötürü laptoplarda Amd ekran kartları pek tavsiye edilmez ve kullanılmaz.Ama arada bir bilgisayar donanımınızı yenileyebilecekseniz Amd ekran kartlarını da kullanabilirsiniz.

Amd , ekran kartlarını Nvidia kadar desteklemez daha çok yeni ekran kartları çıkarmak ile uğraşır.Bundan ötürü de ara ara sorunlar yaşayabilirsiniz.

Nvidia ekran kartları Amd ekran kartlarının fiyatlarına nazaran daha pahalı olurlar fakat uzun ömürlüdürler ve sık sık güncelleme vs. yapılarak desteklenirler.Özellikle laptop alacaksanız Nvidia tercih etmenizde fayda var.Bilgisayarınız uzun ömürlü olsun istiyorsanız Nvidia + Intel iyi bir senkron olabilir.

Bence olayı fanboyluğa çevirmeye gerek yok , Nvidia uzun ömürlü sağlam ekran kartları Amd ise performansına göre ucuz ama kısa ömürlü ekran kartları üretiyor.Mobil ekran kartı seçerken Nvidia tercih etmenizi öneriyorum.

İlgili Aramalar : Amd Mi Nvidia Mı , Amd Mi Nvidia Mı Ekran Kartı Alınmalı , Ekran Kartı Alırken Amd Mi Nvidia Mı

 

 

“Ekran Kartında Amd Mi Nvidia Mı Tercih Edilmelidir?” için 6 yorum

    1. Günümüzde de geçerli bana göre.En basitinden Amd bir laptop alarak deneyebilirsin , işlemciyi de Amd al bak hemen nasıl ısınma sorunları falan oluyor…

    1. Özellikle mobil kartlar için Nvidia kullanılmalı bence.Amd , belirttiğim gibi P/F ürünü ekran kartları üretir ama DAYANIKSIZ ve KISA ÖMÜRLÜ.Fanboylukta bir yere kadar olmalı bence…

      En iyi soğutma sistemleri bile dayanmıyor AMD’ye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir