Minecraft Kasma Sorunu Nasıl Çözülür – Detaylı Anlatım

minecraft gökkuşağı

 Minecraft Kasma Sorunu , Minecraft‘ın kasma sorununun nelerden oluşabileceğini ve bunları nasıl önleyebileceğiniz bu yazımda sizlere anlatacağım.Özellikle Windows 7 kullanan arkadaşlarımızın yakındığı bir sorun bu.Minecraft Kasma Sorununu Çözmek İçin ;

Minecraft oyunu küçük gözükse de uçsuz bucaksız bir alanda oynadığımızdan sisteminizi zorlayabilir.Ram , işlemci ve ekran kartınız oldukça önemlidir oyunun kasmaması adına.Minecraft bu konuda en az olarak 1 GB ram , 2.0 ghz işlemci gücü ve 128 mb ekran kartı tavsiye ediyor.Ayrıca Windows 7 ve daha yüksek işletim sistemleri içinde bu oranlar artabiliyor.Sisteminiz bundan aşağıysa kasması normaldir fakat bunu en aza indirmekte mümkündür.

İlk olarak oyunun grafiklerini düşürmeyi deneyin.Bunu şu şekilde yapabilirsiniz ; oyunu açtıktan sonra ayarlar menüsüne tıklayıp oradan video ayarlarını seçtikten sonra hepsini hayır şeklinde yapabilirsiniz.Böylece oyunun grafiklerini düşürmüş olursunuz.Ardından aşağıda ki FPS düşürme programını indirin.Böylece  oyunlarda ki fpsleriniz daha düşük olacaktır.

Bunları yaptıktan sonra oyununuz hayla kasıyorsa bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir veya bazı programlar aşırı ram harcıyor olabilir.Denetim Masası > Program Ekle & Kaldır yolu ile bir temizleme yapabilirsiniz.

Minecraft için FPS düşürme programını aşağıdan indirebilirsiniz.Bu daha doğrusu bir moddur fakat yine de işe yarıyor.

Minecraft FPS Düşürme Programı İndir

  Dediğim gibi bunları yaparsanız ve bilgisayarınızda virüs falan yoksa kasma sorununu çözmüş olacaksınız Minecraft‘ta.Ardından rahat rahat oyununuza bakabilirsiniz.

İlgili Aramalar : Minecraft Kasma Sorunu , Minecraft Kasıyor , Minecraft Kasma Sorunu Nasıl Çözülür , Minecraft Kasma Sorunu Windows Xp , Minecraft Kasma Sorunu Windows 7

 

“Minecraft Kasma Sorunu Nasıl Çözülür – Detaylı Anlatım” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir