Windows 8 Ekran Görüntüsü Alma – Ekran Alıntısı Aracı Programı

win 8

 Windows 8 Ekran Görüntüsü Alma Programı , Windows 8 ekran görüntüsü almanız için kendi içinde bir programa sahip , ekran alıntısı aracı programı.Bu program ile bilgisayarınızda o an açık olan ekran görüntüsünün tamamını veya bir kısmını kırpıp istediğiniz formatta çıkartabilirsiniz.

Ekran alıntısı aracı programını açmak için bilgisayarınızın sağ üst köşesinde fareyi biraz dolaştırıp yeni açılacak sağ menüde ilk sırada ki arama kısmına ‘ekran alıntısı aracı’ yazmanız yeterli olacaktır.Eğer bu program bilgisayarınızda mevcut değilse bu program ile benzer işleve sahip olan Winsnap adlı programı da sitemizden aratarak indirebilirsiniz.

Birde ek bilgi olarak belirteyim , Windows 8‘de klavyenizin üst kısmında bulunabilecek PRTSC tuşu ile de ekran görüntüsü alabilirsiniz , PRTSC tuşuna tıklayıp Paint’den yapıştır diyerek ekran görüntünüzü çıkartabilir ve yine dilediğiniz formatta kaydedebilirsiniz.

İlgili Aramalar : Windows 8 Ekran Görüntüsü Alma , Windows 8 Ekran Görüntüsü Alma Programı , Windows 8 Ekran Alıntısı Aracı İle Ekran Görüntüsü Alma , Windows 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir